Очарование за Коневъдство

България също е кандидат за член в тази организация. Много са задачите и проблемите които тепърва предстоят да се разрешават у нас, като се започне от кадрите, класата на конете, местата за провеждане на състезанията и цялостната организация на процеса, но българите обичат конете и на тях не им липсва сила и воля да променят положението си.

Благодарение на тези заводи развъжданите породи придобиват своя облик, характеризиращ се с конкретни външни признаци на конете, както и тяхната генеалогична структура.

Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя.

внасяне на много европейски породи коне в България и тяхното развъждане у нас.

Чистокръвните арабски коне имат малка глава с широко, добре развито чело; пречупен профил на лицевите кости; ши­роки ноздри; добре развити очни орбити и малки уши. Шията е дълга, грациозна и с лебедова форма. Имат наклонена дълга плешка; не много добре изразена холка; къс гръб и поясница (прави, широки); високо поставена опашка; дълбоки, широки и обемисти гръден кош и Коневъдство тяло. Краката са здрави, с чисти и добре изразени сухожилия; релефно очертани стави.

Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за статистически цели.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

Неза­висимо от по-масивното и по-дълго телосложение, общият външен вид - красива глава, добре поставена шия, къс гръб и поясница и високо поставена опашка, са характерни за Чис­токръвния арабски кон. Този тип Арабски кон е бил създаден за армията и селското стопанство като ездови и впрегатен кон. Днес типът Шагия е разпространен в много страни на Европа, като племенната работа се контролира и ръководи от Европейска асоциация на арабския кон тип Шагия.

Професионални сдружения и организации – Съюз на птицевъдите в България

В общ план тялото е закръглено, типично за англо-арабския тип коне, което Плевенският кон е унаследил (както и цвета) от Гидрана. Движенията са плавни, красиви, което подсилва красотата на конете. Въпреки универсалните си качества, ко­нете от тази порода се налагат повече като ездови, особено в класическите дисциплини на конния спорт.

Стомасите на животните са податливи на подуване през есента

Популацията от диви коне на Пржевалски в Национален парк Хортобаги в Унгария…

Сега породата е застрашена от изчезване. Малка популация от ценни животни е съсредоточена в частни собственици, главно в Плевенска област.

През последните години влияние има и Френския рисак. В една такава смесица от четири породи не може да се говори за обособен тип рисист кон в България, но все пак преоблада­ват конете от типа на Руския и Американския рисак.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *